GLORY – СОЛАРНИ ИНВЕРТЕР клима уреди AC DC Хибриден Тип

Заштедете 60-80% од годишните трошоци за електрична енергија за греење и ладење со GLORY HYBRID иновативниот хибриден соларен инвертер клима уред Ви го најавуваме новиот GLORY HYBRID иновативниот хибриден соларен инвертер клима уред. Хибридниот соларен клима уред GLORY HYBRID е дизајниран за употреба со соларна енергија. Сите електрични компоненти...

Повеќе

Ariston клима уреди – Лето 2022

Ariston клима уредите се одличен избор кога станува збор за економичност и перформанси. Италијански дизајн и висока технологија – Ariston Alys инвертер климатизерот e одлично решение за сите сезони ✔Енергетска класа до А +++ ✔2D INVERTER технологија ✔Компатибилен со ARISTON CLIMA R32 Wi-Fi комплет ✔Функција за меморија ✔Функција BOOSTER...

Повеќе

Греење со клима уред

Многумина се прашуваат како би можеле да ги загреат домовите на поекономичен начин. Греењето на пелети е многу ефикасен систем, но бара посериозна почетна инвестиција. Еден од најпопуларните извори на топлина во становите сеуште е електричната енергија. Постојат многу типови на електрични грејни тела, но тие главно трошат премногу...

Повеќе

Мулти сплит системи

Секој од нас има индивидуални параметри за удобна температура .  Ако одржувањето на вистинската температура во сите простории на куќата / зградата ова лето е главоболка или постојните клими создаваат големи трошоци, можеби е време да размислите за зонирани системи – таканаречени мулти сплит системи. Како да ја пронајдете идеалната температура со нив? Мулти системите се...

Повеќе

Како влијае влажностa на воздухот во затворените простории?

Квалитетот на воздухот што го дишеме влијае на продуктивноста и здравјето во секој момент од нашите животи – без разлика дали сме на работа, вечераме дома со семејството или тренираме во теретана. Но, од што точно е состевен воздухот и дали можеме да го контролираме и да го подобриме...

Повеќе

Каде да се намести клима уредот, како да се избере најдобрата позиција на внатрешната и надворешната единица

Распоред на мебел и положба на внатрешната единица Во пракса, климатизерот постигнува најдобри резултати кога внатрешната единица дува кон подолгата страна од просторијата, бидејќи целиот простор е во циркулација на воздухот, а ефектот е најдобар. Ако, покрај тоа, внатрешната единица може да се постави да дува паралелно со прозорците или...

Повеќе

Како правилно да се избере потребната моќност на клима уред?

Почитувани клиенти, решивме да ги споделиме со вас фактите од 20-годишното искуство во продажба и монтажа на климатизери, сè со цел да ви помогнеме да го изберете вистинскиот клима уред и да ги отстраните сите дилеми околу инсталацијата. Најчесто во пракса можноста на клима уредот се пресметува според квадратурата...

Повеќе

Како правилно да се чисти и одржува клима уредот

Колку и да е корисен клима уредот, може да биде штетен за здравјето ако не се исчисти правилно и не се одржува. Климатизерот може да предизвика развој на штетни организми и пад на квалитетот на воздухот, а за да го избегнеме ова ви донесуваме неколку практични совети за чистење на...

Повеќе
  • 1
  • 2